Drita shënon fitore ndaj Inter Club d’Escaldes, në finale të parakualifikimeve ballafaqohet me Linfield Belfast

Drita shënon fitore ndaj Inter Club d’Escaldes, në finale të parakualifikimeve ballafaqohet me Linfield Belfast

Në Nyon të Zvicrës, ku po zhvillohen ndeshjet parakualifikuese në Ligën e Kampionëve, skuadra e Dritës së Gjilanit ka mposhtur ekipin Inter Club d’Escaldes, nga Andorra, me rezultat 2 me 1.

Golat i shënuan:

Për Dritën: Shabani (21’)  Namani (45+3”)

Për Inter d’Escaldes: Garcia (28’)

Përndryshe, në takimin tjetër skuadra Linfield Belfast nga Irlanda e Veriut ka shënuar fitore kundër SP Tre Fiori nga Lihtenshtajni me rezultat 2 me 0 dhe finalja e parakualifikimeve për Champions League do të jetë Drita  – Linfield Belfast.

 

 

KOMENTE