Drita prezanton transferin e ri nga Gana

Drita prezanton transferin e ri nga Gana

Kampioni i Kosovës, Drita pas ngjarjeve të kaluara në Zvicër është kthyer në Kosovë  dhe menjëherë kanë vazhduar angazhimet.

Gjatë ditës, bardh e kaltërit kanë prezantuar transferimin më të ri, Arago Jamal, duke firmosur kontratë 2 vjecare.

Më poshtë mund ta gjeni edhe njoftimin zyrtar të FC Dritës:

Sot klubi jonë ka firmosur kontrat dyvjeçare me lojtarin e njohur për superligeën tonë, Arago Jamal.

Pas kontakteve të para që kishim, Arago nuk e kishte të vështirë të pranojë ofertën tonë dhe kështu ai do ta shtojë edhe më shumë konkurrencën dhe do të jetë një forcë shtesë për klubin tonë.

Arago luan në pozicione të ndryshme, por pozita e tijë natyrale është mbrojtës i majtë. /2LONLINE.com

KOMENTE