Drita nuk gabon, vazhdon lidershipinFoto e huazuar nga FFK

Drita nuk gabon, vazhdon lidershipin

Xhiroja e 28-të në Superligën e Kosovës ka përfunduar me dy ndeshjet e fundit, ku Drita triumfoi ndaj Llapit, kurse Trepca 89’ ndaj Ferizajit.

Drita ka bërë hap të rëndësishëm në Podujevë, duke shënuar fitore me rezultat të thellë 0:4, me golat e shënuar nga Kastriot Rexha (13’), Erjon Vuçaj (84’) dhe Izair Emini (88’) .

Me këtë fitore Drita vazhdon rrugëtimin drejt titullit kampion, ndërsa javën tjetër pret Feronikelin në Gjilan.

Kjo është tabela aktuale:

KOMENTE