Drita ndalet, “Intelektualët” jo! – Rekord në shikueshmërinë e javës së parëFOTO: Visar BEQIRI

Drita ndalet, “Intelektualët” jo! – Rekord në shikueshmërinë e javës së parë

Këtë vikend nisi edicioni i ri 2019/20 në Superligën e Kosovës në futboll. Ky fillim kampionat u karakterizua me ndeshje interesante, me shumë befasi, por edhe me tifozë në stadiumet kosovare.

Rekordin e javës së parë e mbajtë “Intelektualët” e Dritës, të cilët si në ndeshjet derbi e mbushën stadiumin, ndërsa në hyrje dhe dalje u panë edhe tollovit, nga dëshira për të hyrë apo dalë nga stadiumi.

Ndonëse, Drita u mposht në fund të takimit nga Ferizaji 0:1, gjilanasit ishin dukshëm më të mirë gjatë gjithë takimit, krijuan raste, por pa konkretizim.

Në anën tjetër, ajo që e bënë klubin Drita më të vecantë janë tifozët besnik, bardh e kaltër.

Ata ishin numri 12-te i skuadrës, duke grumbulluar numrin në  2.500.

Regjistri i tifozëve për çdo ndeshje të javës së parë të Superligë:

Drita 0:1 Ferizaj (2,500 shikues)

Trepça ’89 4:1 Gjilani (1,250 shikues)

Dukagjini 0:0 Ballkani (1,000 shikues)

Feronikeli 4:1 Drenica (1,000 shikues)

Flamurtari 1:1 Prishtina (800 shikues)

Llapi 4:1 Vushtrria (500 shikues)

KOMENTE