Drita kthehet në shtëpi me tri pikë, rrëmben kreun e tabelës

Drita kthehet në shtëpi me tri pikë, rrëmben kreun e tabelës

Kf.Drita ka shënuar një fitore të rëndësishme si mysafire në Gjakovë, duke mposhtur Kf.Vllaznimin me rezultat minimal 0:1.

Loja u karakterizua nga një ritëm i shpejtë dhe me angazhim e të dyja klubeve. Përderisa, vendasit nuk patën ndonjë rast të qind për qind, në anën tjetër bardhë e kaltërtit rrezikuan dy herë, me anë të kapitenit Ardian Limani dhe Xhevdet Shabani.

Megjithatë, pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa u deshtë minuta e 70-të për t’u realizuar goli.

Goli i Endrit Krasniqit në minutën e 70-të ka mjaftuar për t’i siguruar tri pikë të plota për Dritën dhe shënuar fitoren e 11-të sezonale.

Me këtë fitore, Kf.Drita arrin në shifrën e 44 pikëve, një pikë para vendit të dytë, Kf.Prishtina.

Edhe në këtë ndeshje, tifo-grupi ‘Intelektualët’ nga Gjilani kishin udhëtuar për të përkrahur klubin e zemrës, kurse në Gjakovë prezentë ishin edhe Kuq e Zinjtë e Kf.Vllaznimit.

Kjo ishte një mundësi e shfrytëzuar mirë nga ana e Kf.Dritës, pasi me tri pikë të plota rrëmbeu kreun e tabelës, për herë të dytë në këtë sezon.

Ndeshjet kampionale shkojnë në një pushim dy javor për shkak të lojërave dhe agjendës me kombëtaren.

Ndeshjen e ardhshme, Drita e pret në shtëpi KF Flamurtarin.

/Elife Sherifi/

KOMENTE