Drita, fituese morale e ndeshjes

Drita, fituese morale e ndeshjes

Pavarësisht se mbrëmë Drita pësoi disfatë në minuatat  shtesë kundër 19 herë kampionit të Holandës dhe skuadrës shumëfish më të vlerësuar në tregjet e futbollit botëror, Feyenoordit, skuadra  gjilanase ishte padyshim fituese morale e këtij ballafaqimi tejet dramatik.

Shkruan: Fehmi SYLEJMANI – 2LONLINE.com

Drita në këtë ndeshje dëshmoi se ka ngritje të lartë të cilësisë, është në rrugë të mbarë të krijimit të një skuadre stabile dhe të fortë, di mirë ta lexojë lojën e kundërtsharit, menaxhon mirë rrjedhën e lojës, shpirti luftarak i saj ishte në piadestalin më të lartë,  aplikojë lojë me kundërsulme të rrezikshme,  e që besa vetëm fati mbrëmë ju mungoi.

Me këtë paraqitje dinjitoze, skudra bardhe e kaltër e bëri krenar gjithë vendin, duke i lënë të stepur deri në momentat e fundit më së shumti tifozët e Feynordit, e mbase  edhe krejt ekspertët dhe  skeptikët e futbollit.

Për këtë paraqitje kaq mbresëlënëse për Dritën, komplimente pa numër ju shkojnë në radhë të parë akterëve kryesor – lojtarëve, stafit teknik, udhëheqësisë së klubit dhe s’do mend edhe tifozëve të flaktë “Intelektualëve”.

Duhet gjithsesi  ta potencojmë se,  Kosova është vendi me i ri pjesëmarrës në Kupat e Evropës dhe cdo përvojë në këtë garë prestigjioze ka peshën dhe vleren e saj. /2LONLINE.com/

(Autori është opinionist dhe njohës i  rrjedhave të futbollit)

Ky artikull nuk pasqyron qëndrim editorial të redaksisë! Për më tepër, ju lutem lexoni kushtet e përdorimit.

KOMENTE