Drita eliminohet nga Liga e Evropës, kthehet faqe bardh në Kosovë

Drita eliminohet nga Liga e Evropës, kthehet faqe bardh në Kosovë

Kampioni i Kosovës, FC Drita është eliminuar nga garat e Ligës se Evropës, pasi u eliminua nga Legia Ëarshaëa me rezultat 2:0.

Derisa, pjesa e parë u dominua nga vendasit, Drita ishte në një huti, ku edhe pranoi fy gola të shpejtë nga Ëszolek në minutën e 24’ dhe Pehkart në minutën 43’.

Drita tentoi në pjesën e dytë, por ishte e pafuqishme ndaj skuadrës polake, e cila megjithëse kishte disa gjysëm raste nuk arriti të shënoi në portën e Faton Malokut.

Tashmë, Legia luan në ‘Play Off’ të Ligës së Evropës, kurse Dritës i mbetet fokusi vetëm në futbollin kosovar. Kujtojme qe ky eshte suksesi me i madh qe ndonje skuader ka kaluar raundin e trete te garave ne Europa Lige.

KOMENTE