Drita – Drenica ndajnë pikët

Drita – Drenica ndajnë pikët

Ballafaqim  i javës së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll, në mes të FC Drita dhe FC Drenica, ka përfunduar me rezultat të barabartë 1 me 1.

Skuadra kampione në fuqi dhe kryesuese e renditjes tabelare nuk ia ka arritur t’i ndal të tria pikët në Gjilan pasi ka barazuar me shifrat 1  – 1.

E para në epërsi kaloi skuadra bardh e kaltër me golin e shënuar nga Bujar Shabani i cili  tundi rrjetën kundërshtare në minutën e 29-të,  ndërsa barazoi skuadra mysafire në minutë ne 42-të përmes golit të shënuar nga Baton Zabërgja.

Ky rezultat doli të jetë edhe rezultat përfundimtar i këtij takimi.

Përndryshe, Drita vazhdon t’i prijë tabelës me 55 pikë nga 26 takime, ndërsa takimin e javës së 27-të e luan si skuadër mysafire kundër  Arbërisë. /2LONLINE.com/

KOMENTE