Drita dominon dhe fiton miqësoren ndaj klubin ukrainas

Drita dominon dhe fiton miqësoren ndaj klubin ukrainas

Drita po qëndron në  Turqi përpërgatitje parasezonale, ndërsa gjatë ditës së sotme ka zhvilluar ndeshje miqësore ndaj klubit Vorskla nga Ukraina.

Ndeshja ishte mjaft e rrjedhshme dhe e hapur, ku Drita shfaqi lojë të bukur, ndërsa në  fund fitoi 0:1.

Ndeshja u zhvillua në Belek ne kompleksin Susesi.

Ky është  postimi i plote i FC Drites:

“26.01.2020 Belek, Antalya

Sot kemi zhvilluar ndeshjen e parë kontrolluese përballë ekipit nga superliga polake, një ndeshje shume pozitiv!

Në këtë takim u paraqitën pothuajse të gjithë lojtarët në përjashtim të Bunjamin Shabanit, Olti Mehmetit dhe Ardit Mustafës të cilët kanë qenë me disa ngarkesa muskulare!

Ndeshja u zhvillua në Belek, në ambientet e bukura të kompleksit Susesi!

Ndeshja e radhës luhet me datë 30.01.2020 me ekipin Vorskla nga Ukraina.

FC DRITA

KOMENTE