Drita dhe Gjilani ndahen në paqe, barazojnë në derbi

Drita dhe Gjilani ndahen në paqe, barazojnë në derbi

Derbi lokal numër 33 kampional pasluftës ndërmjet Dritës dhe Gjilanit përfundoi pa fitues, pasi derbi gjilanas u mbyll 0:0 këtë të dielë.

Ndeshja që u zhvillua në kuadër të javës së gjashtë në Superligë ishte e zjarrtë në fushën e blertë edhe pse pa shikues në tribina. Megjithëse, loja u karakterizua nga një dominim i Dritës, SC Gjilani rrezikonte me kundërsulmet e herë pas hershme.

Tashmë klasifikimi udhëhiqet nga Ballkani me 16 pikë, ndërkohë pasohet nga Drita që ka 10 dhe Gjilani që ka tubuar nëntë pikë.

Prishtina ndodhet në pozitën e katërt me tetë pikë, aq sa kanë edhe Arbëria dhe Drenica në mesin e tabelës.

 

 

KOMENTE