Drita dhe Gjilani e nisin mbarë, mbyllin pjesët e para me epërsi

Drita dhe Gjilani e nisin mbarë, mbyllin pjesët e para me epërsi

Java e tetë e Superligës do të vazhdojë me dy ndeshje edhe sot, pas tri ndeshjeve të zhvilluar të mërkurën.

Drita po luan ndaj Vushtrrisë në shtëpi dhe pjesa e parë e takimit u mbyll me epërsi të dyfisht te vendasve, te cilet shenuan me anë të golave të Bujar Shabanit dhe Lucas Cordosos.

Në anën tjetër, në ndeshjen Flamurtari – Gjilani poashtu ka një fitues të paktën në 45 minutat e parë të takimit.

Gjilani është në epërsi prej dy golash, pasi Gerhard Progni realizoi dy herë në portën kundërshtare.

Këto rezultate i ngrisin klubet gjilanase në krye të tabelës, ndërsa Drita do të merrte automatikisht pozitën e parë.

KOMENTE