Drejtori sportiv turk: Muriqi më i miri në Turqi

Drejtori sportiv turk: Muriqi më i miri në Turqi

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi u bashkua me Fenerbahcen nga Rizespor pas një sezoni të shkëlqyer. Simpati për 25 vjeçarin kanë shprehur edhe skuadrat kundërshtare dhe njohes te futbollit turk.

Drejtori sportiv i Basaksehir e ka pranuar se Vedat Muriqi është sulmuesi më i mirë në Superligën turke.

“Vedat Muriqi, sulmuesi më i mirë në Turqi”, ka thënë Okan Buruk.

Në sezonin e fundit Muriqi ka shënuar 17 gola për Rizespor, derisa në debutimin me Fenerbahcen realizoi dy gola.

KOMENTE