Dobërqan: Sherr në trafik, raportohet lëndim i rendë trupor

Dobërqan: Sherr në trafik, raportohet lëndim i rendë trupor

Autoritetet policore kanë bërë me dije për një rast të regjistruar në fshatin Dobërqan të Gjilanit, ku janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi që të njëjti pas një mosmarrëveshje në trafik kanë sulmuar fizikisht me një mjet të mprehtë-thikë viktimën mashkull K-Shqiptar.

Sipas raportit policor, viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

KOMENTE