Dobërçan: Aksident trafiku me të lënduar

Dobërçan: Aksident trafiku me të lënduar

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në fshatin Dobërçan të Gjilanit ka ndodhur një aksident trafiku në mes dy veturave civile. Deri te aksidenti ka ardhur kur i dyshuari mashkull K-Shqiptar duke lëvizur me veturën me targa lokale për shkaqe të panjohura ka humbur kontrollin mbi veturën dhe ka kaluar në shiritin e kundërt qarkullues ku ndeshet me veturën tjetër po ashtu me targa lokale. Si pasojë e aksidentit për veç dëmeve materiale, lëndime trupore kane pësuar të dy drejtuesit dhe një pasagjere femër K-Shqiptare te cilët pas tretmanit mjekësor janë liruar.

fotoilustruese

KOMENTE