Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu

Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë me dije se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

KOMENTE