DJ më i kërkuar në botë po vjen në Kosovë, e konfirmon Dua Lipa

DJ më i kërkuar në botë po vjen në Kosovë, e konfirmon Dua Lipa

Dua Lipa me anë të një postimi ka gëzuar shumë fansa shqiptarë që në orët e para të mëngjesit.

Ajo ka postuar në profilin e saj në Instagram një video të DJ Calvin Harris ku dëgjohet duke treguar se këtë verë ai do të performojë për herë të parë në Kosovë.

Edhe faqja zyrtare e festivalit Sunny Hill kanë publikuar lajmin së në Prishtinë për herë të parë do të vijë një ndër artistët më të mëdhenj botëror dhe më të suksesshmit të momentit.

Ardhjen e tij padyshim e ka bërë të mundur vetë Dua, me të cilën DJ britanik është një mik shumë i mirë, e ata madje kanë bashkëpunuar për hitin e madh të vitit të kaluar, ‘One Kiss’.

Calvin Harris është artisti i parë i madh i lajmëruar për këtë edicion të Sunny Hill Festival.

KOMENTE