Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Parisit

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Parisit

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në Grand Slamin e Parisit. Ajo në finale mposhti italianen Odetta Giuffrida pasi pati avantazhin e Wazarit.

Kështu, Distria mbyll një ditë fantastike për të duke qenë në formë dhe duke “shkatërruar” këdo që i dilte përpara.

Në gjysmëfinale, Krasniqi mposhti brazilianen Sarah Menezes.

KOMENTE