Dietë e jashtëzakonshme, humbni 12 kilogramë për 1 muaj

Dietë e jashtëzakonshme, humbni 12 kilogramë për 1 muaj

Të gjithë ëndërrojmë një trup pa kilogram të tepruar, pa dhjam dhe të tonifikuar. Për të gjitha këto nevojitet një regjim i detajuar, ushqim i kujdesshëm dhe aktivitet fizik.

Sekreti qëndron te shtimi i vakteve të ushqyerjes, te gatimi me pak yndyrë, te kufizimi i pijeve me gaz dhe të ëmblave. Kjo ju lejon të humbisni deri në 12 kg në muaj, sepse është shumë e lehtë.

Ju prezantojmë variantin e shëndetshëm:

E hënë

Kafjalli: portokall, banane dhe një filxhan lëng portokalli;

Paraditja: një gotë lëng portokalli dhe një copë buke të thekur;

Dreka: 100 gramë peshk të zier, 100 gramë sallatë dhe perime të pagatuara;

Darka: – e njëjtë si mëngjesi;

Para se të shkoni në shtrat: 1 gotë lëng portokalli, 1 copë e vogël buke e thekur.

E martë

Kafjalli: një vezë e zier butë, një filxhan lëng molle;

Paraditja: një copë e vogël buke e thekur, një gotë lëng molle;

Dreka: 100 gramë mish të zier, 2 patate të ziera, 4 gjethe sallatë e gjelbër.

Darka: 200 gramë peshk të zier, një vezë shumë e zier, sallatë e gjelbër, bizele e gjelbër.

Para se të shkoni në shtrat: një filxhan lëng molle, bukë të thekur.

E mërkurë

Kafjalli: një filxhan qumësht pa yndyrë, një copë buke të thekur;

Paraditja: 100 gramë djathë të payndyrshëm;

Dreka: 100 granë oriz, 150 gramë sallatë me lakër të freskët me salce të përbërë nga një limon dhe një lugë majdanoz të grirë imët;

Darka: 100 gramë mish të zier, një mollë, 4 gjethe sallatë të gjelbër;

Para se të shkoni në shtrat: një filxhan lëng molle, një copë e vogël buke të thekur.

E enjte

Kafjalli: një filxhan lëng ananasi, 60 gramë ananas;

Paraditja: një filxhan lëng ananasi, një copë e vogël buke të thekur;

Dreka: 100 gramë mish të zier, një copë e vogël djathi dhe një portokall.

Darka: 2 patate të ziera, 150 gramë sallatë nga karota e freskët e grimcuar me pak vaj;

Para se të shkoni në shtrat: një filxhan lëng ananasi, një copë buke të thekur.

E premte

Kafjalli: Një filxhan lëng molle dhe një copë e vogël buke të thekur;

Paraditja: një mollë, një portokall;

Dreka: 150 gramë peshk të zier, 2 karota të vogla të ziera;

Darka: një pjatë supë perimesh, një pjatë krem supe nga kërpudhat ose një pjatë çorbë e peshkut, një copë e vogël buke;

Para se të shkoni në shtrat: një gotë lëng portokalli, një copë e vogël buke të thekur.

E shtunë

Kafjalli: një gotë lëng molle, një copë buke të thekur;

Paraditja: 150 gramë sallatë nga panxhari i zier i grimcuar, me pak vaj bimor;

Dreka: një pjatë supë perimesh, kërpudhash apo çorbë peshku, një copë e vogël buke;

Darka: 100 gramë kërpudha të fërguara, 100 gramë sallatë nga perimet e pagatuara.

Para se të shkoni në shtrat: një gotë lëng molle, 2 biskota të freskëta.

E diel

Kafjalli: një banane, një grusht rrush të thatë;

Paraditja: një gotë lëng karote, një copë e vogël buke të thekur;

Dreka: 100 gramë mish të zier, 100 gram sallatë nga lakra e freskët, qepë e bardhë dhe lëng nga 1 limon;

Darka: një pjatë me perime apo çorbë peshku nga kërpudhat, 100 gramë pemë, 4 gjethe sallatë të gjelbër;

Para se të shkoni në shtrat: një gotë lëng molle, dy fiq të thatë.

KOMENTE