Dhjetë golashënuesit më të mirë në Superligë pas sezonit vjeshtor

Dhjetë golashënuesit më të mirë në Superligë pas sezonit vjeshtor

Edicioni vjeshtor i Superligës sot morri fund. 256 gola u shënuan në total pas 17 javësh, duke regjistruar një mesatare prej 2.5 golave për ndeshje.

Padyshim, dy befasitë më të mëdha ishin talentët dhe futbollistët e Kosovës  U21, Blend Baftiu (Ballkani) dhe Arb Manaj (Trepça ’89).

Mesfushori i Ballkanit e mbylli sezonin si golashënuesi më i mirë në Kosovë më 10 gola, ndërsa Manaj doli i 3-ti me 7 gola.

Kjo është lista e 10 golashënuesve më të mirë në ligë:

KOMENTE