Derbi zhvillohet në Prishtinë, Sigal Prishtina do të sfidohet nga Bashkimi

Derbi zhvillohet në Prishtinë, Sigal Prishtina do të sfidohet nga Bashkimi

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 17-të në Superligën e Kosovës në basketboll, që pritet të jetë shumë interesante.

Ndeshja kryesore e kësaj xhiroje do të zhvillohet në kryeqytet ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit.

Të dy skuadrat kanë grumbulluar nga 25 pikë apo nga 11 fitore dhe tri humbje deri më tani, andaj përballja pritet të jetë shumë interesante.

Takim mjaft interesant pritet të jetë edhe ai ndërmjet Pejës dhe Golden Eagle Yllit.

Superliga – Java 17

Të shtunën takohen:

17:00 Sigal Prishtina – Bashkimi

19:00 Ponte Prizreni – Rahoveci

Të dielën takohen:

17:00 Peja – Golden Eagle Ylli

19:00 Feronikeli – Trepça

KOMENTE