Delegohen gjyqtarët për javën e 18-të në Ligën e Parë

Delegohen gjyqtarët për javën e 18-të në Ligën e Parë

Këtë fundjavë zhvillohen garat edhe në Ligën e Parë të futbollit në Kosovë. Dy ndeshje do të zhvillohen ditën e shtune, kurse gjashtë tjera do të zhvillohen të dielën.

Krahas ndeshjeve të Superligës, tashmë janë bërë edhe delegimet për ndeshjet e Ligës së Parë.

Shpëtim Murtezi do ta gjykojë njërën ndër ndeshjet kryesore të kësaj xhiro ndërmjet Trepçës dhe Onix Banja. Murtezi do të asistohet nga Hekuran Osmani dhe Liridon Selmani.

KOMENTE