Del në shitje ishulli privat më i shtrenjtë në botë

Del në shitje ishulli privat më i shtrenjtë në botë

Një mrekulli e tërë arkitektonike dhe natyrore ka dal në shitje për të interesuarit eventual.

Një ishull privat prej 660 hektarësh në Emiratet e Bashkuara Arabe ka shkuar në shitje për £ 360million, duke ofruar plazhe private, hotele me pesë yje dhe pamje mahnitëse të Gjirit Arabik.

Blerësi, i cili do të duhet të paguajë 462 milion dollarë për pronën, do të marrë duart e veta pesë milionë metra katror tokë me shumë klube, hotele dhe vendpushime.

Ishulli Al Marjan, i cili ka hyrë në treg, është një koleksion i katër ekspansione të bëra nga njeriu në pjesën më veriore të Emirateve të Bashkuara Arabe, Ras Al Khaimah, shkruan Daily Mail.

KOMENTE