Dallku i kënaqur me fitoren, përgëzon “Skifterat” dhe “Plisat”

Dallku i kënaqur me fitoren, përgëzon “Skifterat” dhe “Plisat”

Tekniku vushtrrias, Armend Dallku debutoi si trajner i Prishtinës në derbi ndaj Gjilanit, ku triumfoi me rezultat të ngushtë 2-1.

Ky fakt e gëzoi atë, por më shumë iu gëzua fitores së klubit.

“Të them të drejtën sot jam i gëzuar më shumë për lojtarët dhe ekipin sesa për vetën që debutova me fitore, sepse rezultatet e klubit nuk ishin deri më tani të kënaqshme. Klubi mbeti në situatë të vështirë pas largimit të ish trajnerit, me një ditë stërvitje nuk më mbeti asgjë vetëm të bëjë disa ndryshime në formacion”, tha Dallku.

Dallku ka përgëzuar lojtarët si dhe dy tifo grupet Plisat e Skifterat,

KOMENTE