Çmimet e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli, FFK konfirmon datën e shitjes

Çmimet e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli, FFK konfirmon datën e shitjes

Kosova do ta mbyll ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “EURO 2020” me ndeshjen e fundit në “Fadil Vokrri” ndaj Anglisë më 17 nëntor.

Në Federatën e Futbollit të Kosovës janë duke i bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për këtë ndeshje, teksa shtëpia më e madhe e futbollit në vend ka bërë të ditur edhe datën se kur do të dalin biletat në shitje dhe sa do të jetë çmimi i tyre.

“Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se biletat për ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, Kosovë – Angli, do të dalin në shitje më 12 nëntor, në orën 16:00.

Ndeshja do të zhvillohet, më 17 nëntor, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në orën 18:00″, thuhet në njoftim.

Biletat mund të blihen nëpërmjet platformës online www.tiks.app.

Çmimet e biletave janë sikurse në ndeshjet e mëparshme:

Veri dhe Jug 5 euro

Lindje 10 dhe 15 euro

Perëndim 15 euro dhe 20 euro

VIP 80 euro

KOMENTE