City do të luajë edhe një ndeshje me Liverpoolin

City do të luajë edhe një ndeshje me Liverpoolin

Fitorja e titullit kampion në Premier League nga Manchester City do të thotë se ata do të marrin pjesën në kupën e përvjetshme – Community Shield.

Vendi i parë në Angli tradicionalisht përballet me fituesin e FA Cup në Wembley.

Megjithatë, Man City u bë skuadra e parë që fiton tri kupa në Angli: Kupa EFL, Premier League dhe FA Cup. Me Man City duke fituar të trija, kjo do të thotë ata nuk mund të luajnë kundër vetes në Community Shield.

Në këtë rast, ata do të përballen me skuadrën ndjekëse në Premier League, e cila është Liverpool. Ndeshja pritet të zhvillohet në muajin gusht të vitit 2019.

KOMENTE