Chikago mbulohet nga bora e parë këtë vit

Chikago mbulohet nga bora e parë këtë vit

Një ‘shpërthim’ dimëror i motit me borë goditi zonën e Chikagos të enjten, duke pasur deri në 7 inç borë në disa vende.

Chicago kishte të paktën 3.4 inç borë në Aeroportin Ndërkombëtar O’Hare, duke vendosur një rekord të ri për 31 tetor.

Reshje të lehta të borës vazhdojnë cdo ditë, mjaftueshëm sa për ta mbuluar tokën dhe shtëpitë.

Mediat në Amerikë poashtu kanë raportuar se është hera e paër në histori që Chikago shënon Helloweenin (e njohur si nata e shtrigave) me borë.

KOMENTE