Challandes rezulton pozitiv, miqësoren me Shqipërinë do ta drejtojë Muharrem Sahiti

Challandes rezulton pozitiv, miqësoren me Shqipërinë do ta drejtojë Muharrem Sahiti

Pas kryerjes së testit për COVID-19, përzgjedhësi i Kombëtares, Bernard Challandes dhe njëri nga pjesëtarët e tjerë të stafit (menaxheri i pajisjeve), kanë rezultuar pozitiv, njofton Federata e Futbollit të Kosovës (FFK).

Ata tashmë janë izoluar nga pjesa tjetër e ekipit deri në testin e radhës, që është programuar për të enjten për ndeshjen kundër Sllovenisë.

Kësisoj, ndeshjen e sotme miqësore kundër Shqipërisë do ta drejtojë ndihmëstrajneri i parë, Muharrem Sahiti, njofton FFK. /2LONLINE.com/

KOMENTE