Challandes: Kurti është i mirëseardhur, kombëtarja është pjesë e shtetit

Challandes: Kurti është i mirëseardhur, kombëtarja është pjesë e shtetit

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur sot për media para ndeshjeve me Gjibraltarin dhe Malin e Zi.

Ai u pyet edhe për fituesin e zgjedhjeve Albin Kurtin dhe ftesën që ai të jetë në stadium.

“Ndoshta Federata mund ta ftojë Albin Kurtin, do te ishte i mirëseardhur, kombëtarja është pjesë e shtetit. Do të ishte mirë nëse na jep edhe premi për kualifikim (qeshet)”, ka thënë Challandes.

KOMENTE