Challandes: Kemi bërë progres, është filozofi e jona të mos dorëzohemi

Challandes: Kemi bërë progres, është filozofi e jona të mos dorëzohemi

Kosova sonte zhvilloi një ndeshje fantastike , duke shënuar fitore të madhe kundër Malit të Zi me rezultat 2:0.

Edhe pse shënuam një fitore të madhe, Kosova pati mundësi të shënonte .Kjo nuk i ka pëlqyer shumë trajnerit të Kosovës, Bernard Challandes.

Ai beson se e vetmja mangësi në këtë ndeshje ishte mos shfyrtëzimin e rasteve.

“Ne e kemi parë ekipin duke e marrë lojën ne dorë sikurse në lojë tjera. Është filozofia jonë që duhet të luftojmë dhe të mos dorëzohemi. Ishte një lojë shumë e mirë në mënyrë taktike dhe psikike. Por në finishin e golave nuk ishim mirë. Ne kemi krijuar shanse për gola. Ne kemi bërë progres besoj. Lojtarët kanë bërë punë të mirë.  Ne duhet të qëndrojmë të qetë, ne jemi Kosova. Por, duhet të vazhdojmë dëshirën për të luajtur dhe për të fituar”, u shprehë ai.

KOMENTE