Celina në dyshim për ndeshjet e qershorit

Celina në dyshim për ndeshjet e qershorit

Mesfushori kosovar, Bersant Celina, ka pësuar një lëndim me Swensean dhe është në proces të rikuperimit.

Trajneri Bernard Challandes, ka bërë të ditur që Celina mund të mungoj në grumbullimin e ardhshëm që fillon më 2 qershor dhe nuk dihet nese do te jete në dispozicion të Kosovës për dy ndeshjet e ardhshme kundër Malit të Zi dhe Bullgarisë.

Përveç Celinës, Kosovës do ti mungojnë edhe tre mesfushorë tjerë të lënduar, Valon Berisha, Herolind Shala dhe Hekuran Kryeziu.

Ekipi kombëtar i Kosovës do të grumbullohet më 2 qershor për t’i filluar përgatitjet për dy ndeshjet e radhës, kundër Malit të Zi më 7 qershor dhe kundër Bullgarisë më 10 qershor. Këto ndeshje do të zhvillohet në kuadër të Grupit A të kualifikimeve për EURO 2020.

KOMENTE