Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së pestë në Superligë

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së pestë në Superligë

Java e pestë në Ligën e Parë do të zhvillohet në mesjavë, respektivisht shtatë ndeshje në ditën e mërkurë dhe të enjten.

Besfort Kosumi së bashku me Granit Hysenin dhe Elvis Bicajn do të ndajnë drejtësinë në duelin derbi të javsës së pestë të Superligës së Kosovës ndërmjet Llapit dhe Dritës.

Gjyqtari kryesor në ndeshjen ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit i është besuar Fatmir Tahirit, i cili do të asistohet nga Besnik Morina dhe Meriton Berisha, ndërsa Bardh Ajeti do të jetë gjyqtarë i katërt.

Më poshtë mund ti gjeni edhe delegimet e plota për javën e pestë në Superligë:

KOMENTE