Bylbyl Sokoli nuk do të jetë trajner i Flamurtarit, ndahet pa u zhvilluar asnjë ndeshje

Bylbyl Sokoli nuk do të jetë trajner i Flamurtarit, ndahet pa u zhvilluar asnjë ndeshje

Bylbyl Sokoli nuk do të jetë trajner i Flamurtarit edhe pse ditë më parë u prezantua si trajner. Këtë e ka konfirmuar tashmë edhe vet trajneri, por edhe udhëheqësit e klubit.

Trajneri kosovar është ndarë me klubin nga Prishtina ende pa e drejtuar asnjë ndeshje.

Lajmin e kanë konfirmuar të dyja palët, ndërsa ka folur edhe kryetari i klubit të Flamurtarit, Imer Ademi.

“Jemi ndarë me Bylbyl Sokolit. Kishte disa mosmarrëveshje të brendshme dhe i kem ndarë rrugët”, ka thënë Imer Ademi.

Sokoli këtë sezon ishte trajner dhe te FC Prishtina vetëm pas dy ndeshjeve si trajner.

KOMENTE