Buffon mund të kalojë te gjiganti portugez, zëvendëson portierin e njohur

Buffon mund të kalojë te gjiganti portugez, zëvendëson portierin e njohur

Gianluigi Buffon ka mundësi ti bashkohet gjigantit portugez, skuadrës së Portos.

Siç raportojnë mediat italiane, Buffon është synimi kryesor i Portos për këtë merkato verore.

41-vjeçari nuk arriti ta vazhdojë karrierën me skuadrën e PSG-së, dhe me shumë mundësi pritet që Porto ta transferojë atë për të zëvendësuar, Iker Casillas i cili është larguar nga futbolli pas sulmit në zemër që e pësoi disa javë më parë.

KOMENTE