Brezovica dhe Prevalla mbulohet nga bora

Brezovica dhe Prevalla mbulohet nga bora

Tashmë në Kosovë kanë filluar të bien temperaturat dhe vendi po afrohet drejt stinës së dimrit.

Përderisa në shumicën e vendit po mbretëron mot me riga lokale shiu, në viset malore – gjegjësisht në Brezovicë.

Kjo e shtune ka filluar me reshje të dendura bore në Prevallë dhe Brezovicë.

KOMENTE