Brenda 24 orëve, policia shqipton 1 mijë e 173 gjoba trafiku

Brenda 24 orëve, policia shqipton 1 mijë e 173 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka bërë me dije se brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 3 aksidente me fatalitet, 24 aksidente me të lënduar dhe 32 të tjera me dëme materiale, por pa të lënduar, transmeton Portali 2LONLINE.com.

Duke iu referuar statistikave policore brenda 24 orëve janë shqiptuar 1 mijë e 173 tiketa gjobitëse për drejtuesit e automjeteve që nuk kanë respektuar ligjin.

Përndryshe, brenda kësaj periudhe kohore janë arrestuar 17 persona, 10 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit. /2LONLINE.com/

KOMENTE