Bremen publikon statistikat mahnitëse të Milot RashicësFOTO: VISAR BEQIRI

Bremen publikon statistikat mahnitëse të Milot Rashicës

Ylli kosovar, Milot Rashica është rikthyer nga lëndimi në mënyrën më të mirë të mundshme. Ai realizoi per Werder Bremenin në ndeshjen e parë ndaj gjigantit gjerman, Borussia Dortmund.

Bremeni publikon statistikat e jashtëzakonshme të yllit nga Kosova.

“Milot Rashica ka qenë i përfshirë direkt në 14 gola në 14 ndeshje në Bundesligë në 2019-n. 9 gola, 5 asistime. Jemi të lumtur që je rikthyer përsëri Milot”, ka shkruar faqja zyrtare e Bremenit.

Në përgjithësi viti 2019 ka qenë vit i jashtëzakonshëm për Rashicën te Werder Bremeni.

Ditën e sotme Bremeni do të luaj me Eintracht Frankfurtin dhe Rashica do të jetë titullar.

KOMENTE