Bëhet ‘i gjallë’ Llapi, e hesht Prishtinën

Bëhet ‘i gjallë’ Llapi, e hesht Prishtinën

Llapi ka triumfuar përballë Prishtinëns në kuadër të javës së 20-të në Ipko Superligën e Kosovës.

Në “Zahir Pajaziti” të Podujevës me rezultat minimal 1-0, Llapi ka bërë hap të rëndësishëm në garën për titull kampion. Golin e vetëm në këtë përballje e realizoi Ahmed Januzi pëe epërsin minimale të Llapit.

Me këtë fitore Llapi është rikthyer më seriozisht luftës për titull, pasi tashmë është në vendi e tretë me vetëm dy pikë më pak se Prishtina, e cila i ka 43 dhe shtatë më pas se lideri Feronikeli me 48.

KOMENTE