Basketbollisti, Dardan Berisha më i miri i javës në Superligë

Basketbollisti, Dardan Berisha më i miri i javës në Superligë

Basketbollisti i Pejës, Dardan Berisha është zgjedhur Lojtari i Javës së 25-të i Supërligës së Kosovës në basketboll.

Berisha shënoi 25 pikë, kishte katër kërcime e pesë asistime në fitoren e verdhezinjëve ndaj Bashkimit me rezultat 103:80.

Berisha është në top formë me Pejën, një lajm i mirë edhe për Kosovën, para dy dueleve me Kosovën, ndaj Islandës më 20 shkurt dhe Luksemburgut më 23 shkurt.

Kujtojmë se Lojtari i Javës zgjidhet nga kompania Kutia, që mirëmban statistikat live të ndeshjeve të Superligës. Lojtari i Javës zgjidhet në bazë të pikëve të shënuara, kërcimeve, asistimeve dhe topave të vjedhur.

KOMENTE