Barcelona e fiton derbin ndaj Realit edhe në basketboll

Barcelona e fiton derbin ndaj Realit edhe në basketboll

Pasi e mposhti në futboll, Barcelona ka arritur ta fitoi edhe në basketboll. Katalunasit kanë fituar ndeshjen derbi baskebollistike me rezultat 77-70 në kuadër të ‘EuroLeague’.

Katalunasit gjatë gjithë ndeshjes ishin më dominues dhe kishin epërsinë.

Kjo është fitorja e dytë e Barcelonës në këtë edicion, pasi e mposhtën Real Madridin edhe në finale të ‘Kupës së Spanjës’ në muajin shkurt.

Përkundër fitores, Barcelona është në pozitën e pestë në ‘EureLeague’ me 30 pikë. Kurse, Real Madridi zë pozitën e tretë me 36 pikë.

KOMENTE