Ballkani dhe Llapi barazojnë në miqësore

Ballkani dhe Llapi barazojnë në miqësore

Takimi miqësor i zhvilluar në stadiumin ‘Zahir Pajazit’, ndërmjet KF Llapi – FC Ballkani ka perfunduar me barazim 1:1. Pjesa e parë e takimit ka përfunduar pa gola, ku më të mir në këtë pjesëloje janë treguar ekipi llapjan.

Llapi kaloi ne epersi ne minute e 64’, përmes penalltisë së shënuar nga Behar Maliqi ekipi vendas ka kaluar në epërsi.

Ndërsa, më vonë lojtarët nga Suhareka u këndellen dhe arritën barazimin nëpërmjet Sekiraçës, deri në fund më rezultati nuk ka ndryshuar dhe në menyrë të barabartë ekipet u ndanë të knaqur.

FC Ballkani këtë fundjavë do të luaj në çerekfinale të ‘Digitalb Kupës së Kosovës’ ndaj Dukagjinit, ndërsa skuadra e KF Llapit do të vazhdojë përgatitjet deri në javën e ardhshëm ku do të filloj edhe stinori pranveror i Supërligës së Kosovës.

KOMENTE