Azemi i AAK-së ironizon me zëvendëskryeministrin: “Erlli elle kjo ditë”!

Azemi i AAK-së ironizon me zëvendëskryeministrin: “Erlli elle kjo ditë”!

Zyrtari për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun i AAK-së, Ardian Azemi ka ironizuar me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi i cili deklaroi dje se janë dakorduar me Serbinë për targat.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Azemi ka thënë se dje Qeveria Kurti ka pranuar heqjen e e sovranitetit të shtetit në veri.

Ja postimi i tij:

Erlli elle kjo ditë,

Pranojnë ta heqin sovranitetin në veri, e legjitimojnë Rezolutën 1244, heqin Policinë, i pranojnë targat ‘Kosovska Mitrovica”, edhe hyxhym para kamerave me dhënë myzhde; e bëmë marrëveshjen, veç Serbia s’ka pranue ende!

Fat i madh që këta s’kanë qëllue në pushtet në procese të rëndësishme të Kosovës!

KOMENTE