Asnjë rast i vdekjes, 4 raste pozitive dhe 5 të shëruar

Asnjë rast i vdekjes, 4 raste pozitive dhe 5 të shëruar

15 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 11.513 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 293.693 doza të vaksinës.

Deri më sot 78.298 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.467 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.514.

Në total numri i rasteve aktive është 105.  /2LONLINE.com/

KOMENTE