Arrestohet për armëmbajtje pa lejefotoilustrim

Arrestohet për armëmbajtje pa leje

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në rrugën “Idriz Seferi”, në Gjilan, është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, për armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollit në banesën e tij është gjetur dhe është konfiskuar arma-pistoletë me një karikator me dy fishekë të kalibrit 9 mm.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

KOMENTE