Arrestohet për armëmbajtje pa lejefotoilustrim

Arrestohet për armëmbajtje pa leje

Autoritetet policore kanë bërë me dije se kanë arrestuar një person në fshatin Letnicë të Vitisë, për armëmbajtje pa leje.

Në Letnicë të Vitisë është arrestuar i dyshuari pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar arma TT me një karikator me katër fishek të kalibrit 7.62 mm”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt. /2LONLINE.com/

KOMENTE