Arrestohen për armëmbajtje pa lejefotoilustrim

Arrestohen për armëmbajtje pa leje

Autoritetet policore kanë bërë me dije se, në dy raste të ndara, policia ka arrestuar dy persona për armëmbajtje pa leje. Të dyja rastet janë regjistruar në Komunën e Kamenicës, njëra në fshatin Hodonoc e tjetra në fshatin Muqivërcë.

· Fshati Hodonoc, Kamenicë 01.10.2020 – 10:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar një pushkë e gjuetisë me 8 fishekë. Me urdhër të prokurori, i dyshuari dërgohet në mbajtje.

· Fshati Muqivercë, Kamenicë 01.10.2020 – 10:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që në shtëpinë e tij, është gjetur dhe konfiskuar një pushkë e gjuetisë. I dyshuari pas intervistimit, me urdhër të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt. /2LONLINE.com/

KOMENTE