Arrestohen nën dyshimin për “vjedhje të rëndë”fotoilustrim

Arrestohen nën dyshimin për “vjedhje të rëndë”

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në fshati Zhegër të Gjilanit janë arrestuar dy të dyshuar, meshkuj kosovarë, nën dyshimin se të njëjtit kanë kryer disa vepra penale “vjedhje”.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e tyre janë gjetur dhe janë konfiskuar si prova materiale gjësende të ndryshme”, thuhet në raportin policor.

Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

KOMENTE