Arber Zeneli vazhdon karrierën në Francë

Arber Zeneli vazhdon karrierën në Francë

Ylli i Kosovës sipas një raporti nga L’Equipe do të nënshkruaj me skuadrën e Ligue 1, Stade de Reims.

Arbër Zeneli, 23-vjecar i skadon kontrata në qershor dhe ka pranuar kushtet personale me ekipin francez.

Poashtu lajmi është konfirmuar në llogarine zyrtare të skuadrës holandeze në Tëitter:

“Arbër Zeneli do të vazhdojë karrierën në Ligue 1 të Francës. Klubi i ka dhënë lejën të udhëtoj drejt Francës dhe të negociojë kontratën me Reimsin”, shkruan Herenveen.

KOMENTE