Anglia vendoset në Kosovë, flet trajneri i Kombëtares

Anglia vendoset në Kosovë, flet trajneri i Kombëtares

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate është duke mbajtur një konferencë per media e ku edhe tregoi se ka mbetur i mahnitur nga pritja e kosovarëve.

‘Patëm një pritje briliante nga tifozët e Kosovës’ u deklarua ai.

Po ashtu tha që mezi e pret ta shoh atmosferën për ndeshjen e nesërme, mirëpo sipas tij Kosova pasi që nuk arriti të kualifikohet do të luaj pa presion andaj kjo ju krijon përparësi Kosovës për fitore.

Ai theksoi se nuk është befasuar aspak kur Kosova ka fituar në shtëpi ndaj Cekisë, sepse ata kanë vërtetë ekip të mirë. Gjithashtu, Southgate tha se e di që Kosova është e pamposhtur në “Fadil Vokrri” dhe për këtë pret një përballje të vështirë.

KOMENTE