Anglia publikon listën për ndeshjet ndaj Kosovës dhe Bullgarisë

Anglia publikon listën për ndeshjet ndaj Kosovës dhe Bullgarisë

Muaji shtator do të jeë muaji i ndeshjeve kualifikuese për kombëtaret e futbollit. Anglia gjatë këtij muaji do t’i luaj dy ndeshje kualifikuese, ku njëra do të jetë me Përfaqësueses e Kosovës dhe tjetra me Bullgarisë.

“Tre Luanët” do të ndeshjen me Bullgarisë me 7 shtator, ndërsa me Kosovën më 10 shtator.

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southagate ka publikuar listën e të ftuarve, ku nuk mungojnë emrat e njohur si Harry Kane, Raheem Sterling, Jordan Henderson dhe Harry Maguire.

Portierët: Tom Heaton, Jordan Pickford, Nick Pope

Mbrojtësit: Trent Alexander-Arnold. Ben Chilwell, Joe Gomez, Michael Keane, Harry Maguire, Tyrone Mings, Danny Rose, Kieran Trippier, Aaron Wan-Bissaka

Mesfushorët: Ross Barkley, Jordan Henderson, James Maddison, Mason Mount, Alex Oxlade-Chamberlain, Declan Rice, Harry Winks

Sulmuesit: Harry Kane, Jesse Lingard, Marcus Rashford, Jadon Sancho, Raheem Sterling, Callum Wilson

KOMENTE