Anglia publikon listën anti-Kosovë, i fton të gjithë yjet e kombëtares

Anglia publikon listën anti-Kosovë, i fton të gjithë yjet e kombëtares

Është publikuar lista e lojtarëve të Kombëtares së Anglisë për dy ndeshjet e nëntorit. Anglezet në muajin nëntor zhvillojnë dy ndeshjet e fundit kualifikuese, atë kundër Malit të Zi, dhe përmbyllësen kundër Kosovës në ‘Fadil Vokrri’.

Në listën e Gareth Southgate, gjenden e emrat e yjeve më të mëdhenj të Kombëtares së Anglisë.

Emra si Jordan Henderson, Raheem Sterling, Marcus Rashford, Harry Kane dhe Jadon Sancho, janë pjesë e Kombëtares së Anglisë, që do të zbarkojnë në Kosovë.

Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë luhet më 17 nëntor, me fillim nga ora 18:00.

KOMENTE